„Przedsiębiorczość lokalna w praktyce”

W dniach 07-08 października 20 osób z obszaru naszej LGD wzięło udział w wyjeździe studyjnym na obszar powiatu starogardzkiego i kościerskiego. Tematem wyjazdu była „Przedsiębiorczość lokalna w praktyce” Odwiedzono:
-Urząd Gminy Osiek
-Owidz – zwiedzanie Grodziska z przewodnikiem oraz Muzeum Mitologii Słowiańskiej
-Stare Polaszki
-Stara Kiszewa
-Kaliska-Ogrody Ozdobne Frank RAJ
Na początek naszej wizyty studyjnej udaliśmy się do Urzędu Gminy w Osieku. Gdy byliśmy na miejscu zostaliśmy oprowadzeni przez Pana Wójta po pięknej kociewskiej wsi, podziwiając krajobrazy a także największe w powiecie starogardzkim jezioro Kałębie.
Podczas pobytu zwiedziliśmy Grodzisko Owidz wraz z przewodnikiem oraz Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Dzięki zwiedzaniu mogliśmy poznać historię słowiańską. 
Mieliśmy też przyjemność spotkać się z beneficjentami LGD Chaty Kociewia.
W Starych Polaszkach mogliśmy odpocząć od zgiełku miast i przybliżyć swój kontakt z naturą.
W Starej Kiszewie gościliśmy w Karczmie Viking w której odbyło się spotkanie z beneficjentem LGD Chaty Kociewia, prezesem zarządu FUNDACJI OKO LICE KULTURY Lechem Zdrojewskim który ciekawie opowiadał o dziedzictwie kulturowym Kociewia.
Na koniec wyjazdu studyjnego udaliśmy się do Kaliska-Ogrody Ozdobne Frank RAJ. 
Mogliśmy podziwiać ogrody pokazowe składające się z ogrodów historycznych: Ogród wodny ze skarpą, w stylu japońskim, wiejski, modernistyczny, sentymentalno-romantyczny, barokowo-angielski, rokokowy, barokowy, neorenesansowy, średniowieczny.
Ogrodów botanicznych: Palmiarnia, ogród ziołowy i ciekawych owoców, bylinowy.
Byliśmy w ptaszarni i miniZOO, atrakcją był również labirynt.
Udział w wizycie studyjnej o takiej tematyce okazał się bardzo udany, zainspirowaliśmy się działaniami beneficjentów i byliśmy zachwyceni jak można wykorzystać przedsiębiorczość lokalną w praktyce.
Dziękujemy uczestnikom za udział 😉
Zadanie realizowane w ramach Planu Komunikacji. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.