Za nami pracowity weekend !!!

14 czerwca 2019 r. odbył się trzeci już a jednocześnie ostatni wernisaż wystawy walorów przyrodniczych, kulturowych i gospodarczych regionu Lokalnej Grupy Działania Ammersee w Bawarii KOCIEWIE – AMMERSEE „So anders und so  ähnlich Tak różne, a tak podobne”.

Tym razem gościliśmy na terenie naszej LGD w Zamku w Nowem. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą Bawarii, możliwością porozmawiania z przedstawicielami LAG Ammersee. Dodatkowym elementem wystawy była prezentacja wyrobów ceramicznych i cynowych przywiezionych z Bawarii. Wernisaż połączony był z degustacją lokalnych produktów obszaru Kociewia i Bawarii.

Wystawa odbyła się w ramach  Międzynarodowego projektu współpracy "Promowanie obszaru objętego strategiami rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach współpracy międzynarodowej" mającego na celu zwiększenie rozpoznawalności obszarów objętych LSR poprzez wzajemną promocję walorów turystycznych obszarów lokalnych grup" "Chata Kociewia", "Wstęga Kociewia", "Gminy Powiatu Świeckiego" oraz LAG Ammersee z Bawarii poprzez zorganizowanie wystaw fotograficznych ukazujących walory turystyczne i gospodarcze Kociewia i Ammersee oraz integrację podmiotów z branży turystycznej, aktywnego wypoczynku i wytwórców produktów lokalnych. Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wystawa jest dostępna przez cały czas dla zwiedzających w Zamku w Nowem do dnia 31 sierpnia 2019 r. Zapraszamy !!!

Kontynuacja międzynarodowego projektu współpracy i wydarzeń z nim związanych już jesienią tego roku kiedy to trzy polskie Lokalne Grupy Działania będą promowały obszar Kociewia na Bawarii.