Kociewie w Utting am Ammersee

W dniach 19-20 października 2019 r. odbyła się druga wystawa promująca region Kociewia w Bawarii w Ammersee. Tym razem gościliśmy w Utting am Ammersee. W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział mi.n  przedstawiciele władz lokalnych burmistrze gmin LAG-Ammersee Werner Grünbauer (Pähl, przewodniczący LAG Ammersee), Josef Lutzenberger (Utting) i Ferdinand Holzer (Egling an der Paar),  przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Ammersee, zaproszeni goście oraz delegacja  z trzech Lokalnych Grup Działania z Kociewia ("Gminy Powiatu Świeckiego", "Wstęga Kociewia" i "Chata Kociewia" w tym Mirosław Murzydło ( członek zarządu LGD "Wstęga Kociewia" i wójt Gminy Subkowy) Andrzej Kowalski (Przewodniczący Rady LGD "Gminy Powoatu Świeckiego").

Wystawa Utting 1
Wystawa Utting 3
Wystawa Utting 4
Wystawa Utting 5
Wystawa Utting 6
Wystawa Utting 7
Wystawa Utting 8
Wystawa Utting 9
Wystawa Utting 10
Wystawa Utting 11
Wystawa Utting 12
Wystawa Utting 13
Wystawa Utting 14
Wystawa Utting 15
Wystawa Utting 16
Wystawa Utting 17
Wystawa Utting 18
Wystawa Utting 19
Wystawa Utting 20
Wystawa Utting 21
Wystawa Utting 22
Wystawa Utting 23
Wystawa Utting 24
Wystawa Utting 26
Wystawa Utting 27
Wystawa Utting 28
Wystawa Utting 29
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Spotkanie było okazją do promocji Kociewia na teranie naszych partnerów LAG Ammersee w Bawari, możliwością porozmawiania z przedstawicielami LAG Ammersee i podmiotami działającymi na obszarze Ammersee. Wernisaż połączony był z degustacją lokalnych produktów obszaru Kociewia i Bawarii. Podczas wystawy zaprezentowano 30 zdjęć Kociewia na ekspozytorach oraz prezentację multimedialną z 90 zdjęciami z obszaru Kociewia. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wystaw na terenie Bawarii w tym p. Klausowi Horney z zespołem z LAG Ammersee (https://lagammersee.de/)  za ogromne zaangażowanie we wspólną promocję naszych regionów Kociewia i Ammersee, Stowarzyszeniu Kulturlandschaft-Ammersee eV (http://kulturlandschaften.eu/index.php/polen-kociewie) oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie za profesjonalne przygotowanie ulotki informacyjnej do prezentowanych podczas wystawy zdjęć. 

Wszystkie zdjęcia prezentowane podczas wystawy można zobaczyć na stronie http://www.ammersee.kociewie.eu/

Wystawa odbyła się w ramach  Międzynarodowego projektu współpracy "Promowanie obszaru objętego strategiami rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach współpracy międzynarodowej" mającego na celu zwiększenie rozpoznawalności obszarów objętych LSR poprzez wzajemną promocję walorów turystycznych obszarów lokalnych grup" "Chata Kociewia", "Wstęga Kociewia", "Gminy Powiatu Świeckiego" oraz LAG Ammersee z Bawarii poprzez zorganizowanie wystaw fotograficznych ukazujących walory turystyczne i gospodarcze Kociewia i Ammersee oraz integrację podmiotów z branży turystycznej, aktywnego wypoczynku i wytwórców produktów lokalnych. Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Za dwa tygodnie wystawa będzie prezentowana w kolejnych miejscach m.in w Egling an der Paar , będziemy zamieszczać informacje na bieżąco.